Przydomowe oczyszczalnie drenażowe

Oczyszczalnie drenażowe to bardzo skuteczny oraz niedrogi sposób na oczyszczenie ścieków. Firma Bamar Tech oferuje wysokiej klasy przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie oraz szeroką wiedzę, dzięki którym udało nam się zaprojektować i stworzyć wytrzymałe oraz efektywne oczyszczalnie biologiczne. Zajmujemy się dystrybucją najwyższej jakości oczyszczalni drenażowych na terenie niemal całej Polski. Dzięki sprzętowi pochodzącemu od Bamar Tech zyskuje się gwarancję zaawansowanych technologicznie oraz sprawdzonych, nowoczesnych rozwiązań, które są nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.

Jak działają oczyszczalnie drenażowe?

Proces oczyszczania ścieków, którego dokonują oczyszczalnie drenażowe można podzielić na dwa charakterystyczne etapy:
 
 1. Pierwszym etapem jest podczyszczenie beztlenowe, do którego potrzebny jest osadnik gnilny lub, alternatywnie, separator tłuszczów. Osadnik gnilny to miejsce, w którym ściek poddany jest procesom dekantacji oraz separacji. Dodatkowo dochodzi w nim do fermentacji osadu za sprawą beztlenowych bakterii, które go upłynniają.
 2. Drugim etapem, który wykonują oczyszczalnie drenażowe jest doczyszczenie tlenowe. Za ten proces odpowiedzialny jest drenaż rozsączający. W bardziej problematycznych przypadkach, np. gdy w terenie panują trudne warunki gruntowo-wodne, korzysta się również z filtrów piaskowych pionowych, złóż biologicznych lub kopców filtracyjnych. Podczas drugiego etapu oczyszczania ścieki przepływają przez różnorodne warstwy filtracyjne i rozkładają się dzięki zachodzeniu procesów utleniania biologicznego. Wszystko to jest możliwe dzięki mikroorganizmom, które żyją w środowisku naturalnym.

Przydomowe oczyszczalnie drenażowe – budowa

Na oczyszczalnie drenażowe, które oferowane są przez firmę Bamar Tech, składają się osadnik gnilny oraz układ, w którym znajduje się drenaż rozsączający. Osadnik gnilny to fundament każdego układu technologicznego oczyszczalni drenażowej. To właśnie w nim dochodzi do pierwszego etapu czyszczenia, dlatego stanowi on bardzo ważny element całego procesu. Ściek przetrzymywany jest w osadniku gnilnym przez minimum 3 dni. Z tego powodu istotne jest, aby oczyszczalnie drenażowe miały ten element optymalnie dostosowany do ilości osób zamieszkujących budynek. Oczyszczalnie drenażowe charakteryzujące się wysoką jakością oraz funkcjonujące w efektywny sposób, mogą korzystać z osadnika bardzo długo, bez potrzeby częstego usuwania osadów. Każdy osadnik należy jednak regularnie, co 1-2 lat, poddawać konserwacji.

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków

Jak funkcjonuje drenaż rozsączający?

Drenaż rozsączający składa się z rur drenarskich, które transportują wstępnie oczyszczony ściek do gruntu. Bardzo ważne jest, żeby spływał on w małych ilościach. Ściek przepływa przez kolejne warstwy filtracyjne, które muszą być optymalnie dobrane i osadzone. Należy także dostosować drenaż rozsączający pod względem długości, która powinna być uzależniona zarówno od wielkości gospodarstwa domowego, jak i przepuszczalności wody, a także warunków wodno-gruntowych. Właśnie w tym miejscu oczyszczalnie drenażowe tworzą odpowiedni mikroklimat, w którym rozwijają się mikroorganizmy uruchamiające proces biologicznego utleniania. Stawiając na oczyszczalnie drenażowe z Bamar Tech można być pewnym, że drenaż rozsączający, tak samo jak osadnik gnilny, będą optymalnie przystosowane do wydajnego i długotrwałego działania, bezpiecznego dla środowiska naturalnego.

Oczyszczalnie drenażowe szyte na miarę gospodarstw domowych

Oferta Bamar Tech, w której znajdują się najwyższej jakości oczyszczalnie drenażowe, powstała z myślą o mieszkańcach gospodarstw domowych, które nie mają dostępu do systemu publicznej kanalizacji. W asortymencie Bamar Tech znajdują się przydomowe oczyszczalnie ścieków, które są dopasowane do potrzeb oraz możliwości domostw oraz osób je zamieszkujących. Oferujemy różnej wielkości oczyszczalnie drenażowe, które znajdą zastosowanie w gospodarstwach domowych, w których ilość domowników przedstawia się następująco:
 • 2-3 osoby,
 • 3-5 osób,
 • 6-8 osób,
 • ponad 8 osób.
Przedstawiamy zatem kompleksową ofertę oraz rozwiązania dla każdego. Wspieramy klientów podczas całego procesu dokonywania zamówienia, a także wykonujemy indywidualne projekty oczyszczalni jeśli warunki terenowe czy gruntowe są nietypowe.

Oczyszczalnie drenażowe – szybki montaż i fachowy serwis

Oczyszczalnie drenażowe do prawidłowego funkcjonowania potrzebują dobrego osadzenia oraz zmontowania. Pracownicy Bamar Tech to doświadczeni fachowcy, którzy znają lokalne warunki wodno-gruntowe oraz terenowe. Dzięki temu wiedzą w jaki sposób na danym obszarze najlepiej osadzić oczyszczalnie drenażowe. Oferujemy opcję dowozu urządzenia oraz szybkiego osadzenia go. Pozwala to naszym klientom zaoszczędzić czas, a oczyszczalni pracować wydajnie przez długi okres. Ponadto, w Bamar Tech oferujemy również profesjonalne usługi serwisowe. Przydomowe oczyszczalnie drenażowe należy odpowiednio pielęgnować oraz konserwować - tak, aby przez cały czas działały w efektywny sposób oraz się nie psuły. Pomagamy naszym klientom w dbaniu o urządzenia oraz dokonujemy niezbędnych doraźnych napraw.

W obrębie naszej działalności znajduje się:

 • Montaż i serwis oczyszczalni ścieków przydomowych, drenażowych oraz osiedlowych
 • Montaż i serwis separatorów węglowodorów, tłuszczów oraz osadniki
 • Montaż i serwis przepompowni do ścieków
 • Montaż i serwis zbiorników domowych i ogrodowych na deszczówkę
 • Montaż i serwis zbiorników polietylenowych, betonowych oraz poliestrowych
 • Montaż i serwis szamb